Pro řidiče


Jak vlastně funguje automatizovaný parkovací systém?
Velice jednoduše. Řidič najede do odbavovacího prostoru, uzamkne automobil a po opuštění tohoto prostoru je auto zkontrolováno a následně dopraveno manipulačními mechanismy na parkovací místo. V podstatě auto je dopraveno do jakéhosi regálu. Řidič po opuštění odbavovacího prostoru obdrží identifikační lístek, který po příchodu do parkovacího domu přiloží ke čtecímu zařízení, které identifikuje místo parkování a systém následně automaticky dopraví auto do odbavovacího prostoru. Tedy do stejného místa kde řidič auto zanechal.

Proč bych měl parkovat v APS?
Zejména proto, že je to nejbezpečnější způsob zaparkování Vašeho auta. Zde nehrozí nebezpečí vykradení, poškození vozidla či jiná újma. Navíc jde o kryté parkování, které zajistí ochranu auta před povětrnostními vlivy. Cena takového parkování je obyčejně stejná jako cena parkování v klasických parkovacích domech.

Je parkování v APS složité? Nebudu mít problém při prvním parkování?
Parkování v APS je jednodušší než v klasickém parkovacím domě, kde musíte vjíždět, hledat místo, dávat pozor ať neodřete své či cizí vozidlo. To vše v APS odpadá. Při příjezdu k APS uvidíte na světelné tabuli počet volných míst a pak již jen najedete do odbavovacího prostoru. Jako by jste vstupovali do běžného domovního výtahu. Vše je automatické. Při prvním parkování je nutné si přečíst na příjezdové tabuli postup zaparkování.

Co když ztratím parkovací lístek?
Každé auto je při zaparkování v odbavovacím prostoru identifikováno fotografií. Takže při ztrátě stačí jen kontaktovat obsluhu APS nebo HOT LINE v případě bezobslužného systému a příslušný pracovník po srovnání dokladu od vozidla s SPZ automobilu vydá příslušné auto. Nenechávejte proto doklady od vozidla v zaparkovaném autě!

Dostanu zpět své auto, i když bude systém bez proudu?
Ano, je obvyklou praxí mít záložní zdroj energie, který zajistí vyparkování vozidel.

Je někde na vašem webu „návod“ k parkování?
Můžete si prohlédnout oddíl „Parkování s KOMOU“, kde naleznete ukázku parkování v parkovacím domě APS KOMA Parking Ostrava – Svinov. Princip je v podstatě všude stejný.

Můžu se dostat ke svým věcem i v průběhu parkování?
Ano a to bez problémů. Stačí jen přiložit lístek do čtecího zařízení a auto je dopraveno z parkovacího místa do odbavovacího prostoru. Po vyzvednutí zapomenutých věcí je auto dopraveno zpět do parkovacího místa.

Máme auto větších rozměrů, jak je parkovací místo omezeno? Jako každý parkovací dům tak i APS má svá omezení týkající se vnějších rozměrů aut. Nicméně z pohledu našeho systému můžeme říci, že všechna evropská auta typu sedan, SUV, VAN je možno zaparkovat. Nicméně je nutno před vjezdem si přečíst informační tabuli APS kde jsou uvedeny max. rozměry aut. Pokud byste ale na to zapomněli, tak po opuštění odbavovacího prostoru je každé auto povinně měřeno a v případě, že přesahuje max. povolený rozměr, není umožněno auto zaparkovat.

Můžu si ve vašem systému bezpečně zaparkovat kolo? Všeobecně lze v prostorech systémů APS skladovat i jiné objekty než automobily (kola, motocykly, pneumatiky, bedny apod.). Pro každý takový objekt je však třeba počítat s nutnou úpravou palety pro bezpečné ukotvení objektu. Konkrétní dotazy rádi zodpovíme.

Jméno / společnost:

Kontaktní e-mail:

Kontaktní telefon:

Nadpis dotazu:

Dotaz:

ověřovací obrázek

Ověřovací řetězec:

Povinné položky jsou označeny tučným písmem.

Udělení souhlasu
Vyplněním a odesláním formuláře uděluji v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. souhlas se zpracováním zde poskytnutých osobních údajů společnosti KOMA-Industry s.r.o., jakožto správcem a případně jinou třetí osobou jakožto zpracovateli, za účelem zařazení do databáze správce a dalšího marketingového zpracování za účelem zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu neurčitou od udělení souhlasu. Beru na vědomí, že mám právo přístupu k osobním údajům a další práva dle § 11, 21 zákona č. 101/2000 Sb.. Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji dobrovolně a mohu jej kdykoli bezplatně na adrese správce odvolat.

Aktuality

Nabídka strojních dílů

Certifikáty a ocenění

Společnost KOMA-Industry s.r.o. je držitelem těchto certifikátů a ocenění:

Business stars 2012
Nadace společenské odpovědnosti

Certifikát ISO 14001:2005

Certifikát ISO 9001:2009

Certifikát TÜV
KOMA SYSTEM.CZ (typ KOMA Ring)

Zlatá medaile 2003
Mezinárodní strojírenský veletrh 2003 a veletrh Transport a Logistika 2003.


Vyhledávání

Jazyk


© 2010 KOMA-Industry s.r.o., všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v ateliéru smsoft.cz, provozováno na CMS smallnet.